Sprawa portfela

Sprawa portfela

Wydawałoby się, że Piotr i Alicja nie mają sobie już nic do powiedzenia. Po tylu latach związku przegadali już wszystkie tematy i problemy. Znali się jak łyse konie. A jednak, w dniu rozstania, przy wyprowadzce Piotra, słowa same lały się z niego strumieniem. Były to słowa raniące, na które Alicja nie była przygotowana. Taki obraz problemu podczas rozstania możemy zaobserwować w wielu przypadkach. Do psychologa najczęściej trafia już sama osoba pokrzywdzona. Atakujący nie chce mieć z terapią nic wspólnego. W tym jednak konkretnym przypadku, mężczyzna wpadł do dziury, którą sam sobie wykopał. W złości, podczas rozstania, zostawił u byłej żony portfel ze wszystkimi najważniejszymi dokumentami.

Chytry plan

Żona zorientowała się zaraz po zamknięciu drzwi za byłym małżonkiem. Gdy szła załamana ukryć twarz w poduszkach na kanapie, w oczy rzucił jej się męski czarny portfel. Wydawało się, że uśmiecha się do niej. Odpowiedziała uśmiechem przez łzy.

Piotr zorientował się, że jego męski czarny portfel został w jego starym domu, dopiero po kilku godzinach. W tym czasie Alicja zdążyła już przemyśleć sprawę i podjęła decyzję o wspólnej terapii. Słowa, które zostały wypowiedziane w złości przez męża, przekonały ją do tego. Zobaczyła szansę w ich rozstaniu. Życie potrafi być przewrotne.

Powroty do… portfela

Mimo misternie ułożonego planu Alicji i pierwszej wspólnie odbytej wizyty u psychologa, pozornie udanej, związek rozpadł się całkowicie i nieodwracalnie. Okazało się bowiem, że mąż uknuł w międzyczasie jeszcze lepszy plan jak odzyskać portfel, bez żony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *