Nowa moda: wszystko do wszystkiego

Nowa moda: wszystko do wszystkiego

Ciężkie trapery czy martensy do dresów, elegancki płaszczyk do sportowych legginsów, jeansowa kurtka do spódniczki w kratę. Nie ma reguł, nie ma wtop. Dziś mieszamy wszystko ze wszystkim, chociaż te najważniejsze pomysły wciąż przyciągają zniesmaczone spojrzenia. Kto ma odwagę wyrazić siebie poprzez ekstrawagancki strój, na pewno ma też odwagę pójść na rozmowę o wymarzoną pracę, czy po prostu postawić na swoim. Co nie działa oczywiście na odwrót. Jeśli ktoś zajmuje ważne stanowisko i wymaga się od niego eleganckiego ubioru, nie jest powiedziane, że jednolity, elegancki strój ma jakikolwiek wpływ na jego charyzmę czy pewność siebie.

Panowie zakładają torebki, a trzydziestolatki pytane są o dowód przy zakupie piwa

Na pewno większą odwagę przy doborze dodatków widać u osób w młodym i średnim wieku. Chodź nie zawsze. Niektóre panie i panowie po czterdziestce dopiero nabierają rozpędu w ubraniowych fantazjach. Zmienia się także proporcja spędzenia czasu przed lustrem, u fryzjera (i barbera). Niegdyś panowie czekali na panie, dziś nierzadko dzieje się na odwrót. Ciężko także odgadnąć wiek młodych dziewczyn, które malują się i ubierają jak trzydziestolatki. Nie można się więc dziwić ekspedientkom, które pytają o dowód nawet kobiety po trzydziestce. W dzisiejszych czasach łatwo się pomylić. Może oprócz granicy wieku na zakup wyrobów alkoholowych powinien pojawić się także pułap wiekowy od którego można kupić czerwoną szminkę, lakier do paznokci i farbę do włosów?

Plecaki czy torby?

Wciąż jednak na rynku widzimy dominację dodatków damskich, i dobrze. Różne firmy oferują różne wzory i pomysły. Pojawiają się torby w nowych kształtach, z nowych materiałów. Wciąż do wyboru mamy ponadczasowe pierre cardin torby damskie: klasyczne, na ramię, do ręki, listonoszki, kopertówki, a ostatnio bardzo modne i wygodne: plecaki. To właśnie te ostatnie zawładnęły sklepami już w zeszłym roku. Na ulicach widać pełno plecaków, już nie tylko turystycznych, a eleganckich, ze skóry sztucznej lub prawdziwej, noszone do płaszczy, sukienek i żakietów. Wciąż także na topie są plecaki – worki. Niekoniecznie przeznaczone do noszenia ciężarów, ale na pewno ekologiczne i niedrogie. Zamiast standardowych ramiączek plecakowych, mamy najczęściej do dyspozycji grube sznurki przewleczone przez materiał plecaka. Jeden sznurek służy do ściągnięcia otworu plecaka i jednocześnie ten sam, przewleczony, zakładamy na plecy. To właśnie z tego powodu nie warto nosić w nim specjalnych ciężarów. Wbijające się w ramiona sznurki to na pewno nie to, co lubimy najbardziej.

Klasyka pierre cardin

Jednak pierre cardin torby damskie to klasyka, która nigdy nie przeminie. Szeroka gama kolorów, kształtów i fasonów zadowoli każdą (nawet najbardziej wybredną) kobietę. Jakość i zastosowane rozwiązania także nie zawiodą, a wręcz powinny stanowić powód, dla którego warto sięgnąć po tą kolekcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *