Co zabrać na wycieczkę pieszą

Co zabrać na wycieczkę pieszą

Jeżeli wybierasz się na wycieczkę pieszą, warto abyś zabrał ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Zabranie ze sobą połowy domu, nie ucieszy Twojego kręgosłupa, a po kilku kilometrach będziesz miał wszystkiego dość.

Portfel do plecaka?

Zamiast zabierać ze sobą portfel męski skórzany, możesz na przykład przełożyć wszelkie niezbędne dokumenty i pieniądze do wodoodpornego worka, który nic nie waży. Nie dość, że zabezpieczysz ważne rzeczy przed zalaniem, to jeszcze odejmiesz z wagi kilkadziesiąt gramów. Może się to wydawać niewiele, ale gram do grama i wychodzi spora różnica. To samo dotyczy kosmetyczki. Nie musisz targać ze sobą materiałowej lub, co gorsza, metalowej czy plastikowej kosmetyczki, skoro możesz mieć wszystko w worku strunowym odpowiedniej wielkości. Tym bardziej, jeśli masz przed sobą lot tanimi liniami, gdzie włożenie kosmetyków do worka jest wręcz wymagane.

Nie wyrzucaj, mogą się kiedyś przydać!

W temacie wagi, zastanów się także nad ilością skarpetek i bielizny, skoro możesz je wyprać i wysuszyć. Możesz także zabrać takie, które nadawały się już do wyrzucenia: lekko przetarte, permanentnie brudne, a nawet dziurawe. Na wędrówce nie powinno to mieć większego znaczenia. Założysz je raz, a potem wyrzucisz, zamiast nosić brudy w plecaku. Ważne, aby były wygodne. O stopy musisz bowiem dbać ze szczególną troską, skoro to na nich spoczywa cały ciężar Twojego ciała, a także plecaka. Na wszelki wypadek warto mieć ze sobą plastry na odciski, talk leczniczy oraz spray chłodzący. Buty powinny oddychać i chronić kostkę, chyba, że jesteś pewien butów z niską cholewką. Dobór obuwia zależy także od terenu w którym będziesz się poruszał. Inne buty wybierzesz na górski szlak, inne na wędrówkę po miastach, inne po amazońskich dżunglach. Dodatkowo, warto mieć w plecaku japonki, albo zwykłe klapki pod prysznic lub na wieczorne odprężenie stopy. Po całym dniu w pełnych butach przyda im się odrobina świeżego powietrza.

Zainwestuj w swoje bezpieczeństwo i wygodę

Nie zapomnij jednak, że nie warto oszczędzać wagi dla porządnego kompasu, latarki czy śpiwora. Na rynku masz do wyboru całą gamę droższych i tańszych sprzętów. Jednak jeśli mowa o sprzęcie turystycznym, od którego zależy Twoje życie i zdrowie, nie oszczędzaj i udaj się do profesjonalnego sklepu z dobrymi doradcami. Portfel męski skórzany zostaw w domu, a zamiast niego weź ze sobą porządną latarkę czy ciepły śpiwór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *