Atrybuty męskości

Atrybuty męskości

Są na świecie pewne atrybuty, które kojarzą nam się z męskością. Papieros, siekiera, pickup, bermudy, broda, skórzana kurtka, jeansy. Część z wymienionych słów funkcjonuje także w damskim świecie, jednak są to hasła zdominowane przez mężczyzn. W zależności od lokalizacji i pokolenia, atrybuty od lat ulegały zmianom, ale nigdy jeszcze nie zacierały się całkowicie, co dzieje się w czasach obecnych.

Skórzany portfel, skórzana torba

Co brzmi lepiej: portfel męski jeansowy, czy męski portfel skórzany (sprawdź https://torbs.pl/c/54/meskie-portfele.html)? Mężczyźni w obcisłych spodniach? Kto by pomyślał siedemdziesiąt lat temu, gdy kobieta w spodniach wzbudzała kontrowersje? Tak się jednak dzieje i widok mężczyzny z torbą na ramię nikogo już nie dziwi. Na razie są to torby skórzane, jednak patrząc na rosnące tendencje, niedługo możemy spodziewać się panów ze złotymi torbami w błyszczące cekiny.

Jest jeszcze nadzieja

Jednak nie wszyscy i nie wszystko idzie w tym kierunku. Trwająca już kilka lat moda na porządny, męski zarost, to znak naszych czasów. Rozpowszechnienie się zawodu barbera, flanelowe koszule w kratę, zawody sportowe typu survival, gdzie liczy się siła mięśni i szybkość, to wszystko moda, która, miejmy nadzieję, szybko nie przeminie. Panowie wciąż lubią czuć się męsko, tylko znajdują na to inne formy i sposoby, niż te, do których przyzwyczajone jest stare pokolenie. Dziadek z wnuczkiem jeszcze nigdy w historii ludzkości nie stali nad tak wielką przepaścią technologiczną i rozwojową między pokoleniami. Do niedawna to dziadek uczył wnuka. Dziś dzieje się rzecz odwrotna, ponieważ młodzi ludzie wysysają z mlekiem matki obsługę urządzeń, która dla starszego pokolenia stanowi barierę trudną, czasem niemożliwą, do przeskoczenia.

Wracając do tematu męskiej mody, są na świecie mężczyźni, którym po prostu bardziej pasują okrągłe oprawki do okularów, wąskie spodnie i różowe krawaty (w sumie one pasują wielu mężczyznom). Z kolei listonoszki, czy porządne, skórzane aktówki pasują każdemu! Moda na nie nigdy nie przeminie, dobrze wyglądają u męskiego boku, niezależnie od stylu i wieku. Kurtka jeansowa do listonoszki? Jak najbardziej! Zwężane jeansy do skórzanej aktówki? Pasują! Ważne, aby mężczyzna dobrze czuł się z własnym stylem. Świat jest dla wszystkich i wszyscy powinni czuć się w nim dobrze. Nawet biegacze w obcisłych legginsach. I oby tak zostało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *